Як зробити арку у дверному прорізі своїми руками: приклади фото і відео інструкція

Ви коли-небудь бачили відміну звичайного дверного отвору і обробленого за допомогою порталу або арки? Погодьтеся, останнім — найкраще рішення, яке можна придумати для оригінального і акуратного дверного отвору. Треба сказати, що всі роботи можна зробити своїми руками. Для цього достатньо правильно виконати розрахунки, мати на руках необхідну кількість матеріалу, а для більшої впевненості подивитися на фото і відео матеріали по темі.

Давайте спробуємо розібратися, що необхідно для організації арки, як це зробити своїми руками і що необхідно. Для цього підемо по порядку.

Процес монтажу

Матеріал

Давайте розберемося, який матеріал буде найбільш оптимальним.

ПВХ

Арки з ПВХ можна зробити самостійно, можна замовити вже готові і встановити в дверний проріз. Наше завдання — своїми руками, значить, давайте розберемося, як це робиться. Отже, існує дуже велика кількість панелей ПВХ. Вони є різних кольорів і навіть розмірів. Для них існують спеціальні профілю і куточки. Кріпляться панелі практично так само, як і вагонка або панелі з іншого матеріалу. Основний спосіб — спеціальний замок шип-паз плюс профіль.

Для того щоб розібратися, як зробити дверний проріз аркою з ПВХ, спочатку подивимося на сам отвір. Щоб вийшло виконати дверний проріз аркою, дивимося на сам отвір. Якщо там присутній стара коробка, її обов’язково треба демонтувати. Головне — щоб отвір був чистим.

Отже, після демонтажних робіт, які, до речі, далеко не рідкість, можна вже зробити арку в дверному отворі. Ми говоримо про самостійному виконанні, тому тут можна піти двома способами. Якщо арка в дверний отвір робиться прямокутна, тоді решетування робити не потрібно, достатньо використовувати пристінний профіль для ПВХ разом з куточками. Правильно потрібно розрізати панелі, щоб вийшла потрібна ширина. Після цього вони повинні закрити отвір. Бічні частини можна закріпити на саморізи, закрити профілем. Однак така арка хороша, коли стіни рівні.

У разі якщо зі стінами є проблеми, зробити арку в дверному отворі можна з допомогою попередньої обрешітки. Вона може бути з дерева, а може з металу. Вибір робиться виходячи з можливостей і матеріалу стін.

З ПВХ арка дверного отвору своїми руками робиться таким способом, але її можна купити. Готова, як правило, вже має декоративні елементи, залишається тільки встановлення арок в дверних отворах. Їх також можна виконати під замовлення. Тому і варто спочатку визначитися з тим, скільки в будинку буде дверних прорізів з арками.

МДФ

Це спеціальні панелі, які також можуть бути чудовим матеріалом для арки. Мало того, їх ширина — 20-25 см, цілком може служити шириною однієї частини арки. Виходить, панель необов’язково різати. Можна з цільного матеріалу зробити проріз. Він тоді буде виглядати швидше як портал. В принципі, сенс однаковий, різниця полягає виключно у формі склепіння. Звичайно, у випадку з півколом, треба буде постаратися, щоб виконати все дуже акуратно. Своїми руками таку арку можна робити частково з латами. А саме, напівкруглий звід зробити з решетування, а при стіні залишити місце від колишньої дверної коробки, якщо таке було. Воно потім закривається панелями і виходить гарний елемент.

Вагонка

Її також можна використовувати для арки, матеріал має найрізноманітніші сорти, може декоруватися, як завгодно, виглядає органічно, а головне, природно — відмінне рішення всередині житлових приміщень.

Гіпсокартон

Поширений тип матеріалу, дозволяє вписати арку органічно у проріз, надати їй абсолютно будь-якої форми. Також можливе виконання своїми руками.

Детальніше

Звичайно, без інструкції буде складно. Але вона залежить в першу чергу від матеріалу, а потім вже від самого отвору. Адже далеко не скрізь можна зробити складну конструкцію. Деякі переходи не дозволяють цього. Тому можна окреслити лише загальні рекомендації, а от побачити на відео або фото.

  1. Підготовка. Для цього потрібно виконати всі розрахунки, закупити потрібну кількість матеріалу плюс 10% (це обов’язкова умова, щоб не потрапити в курйозну ситуацію, коли не вистачить буквально трохи, а матеріал буде знято з реалізації). Також важливо запастися матеріалами. Всі представлені легко піддаються обробці і практично до всіх можна застосовувати одні і ті ж інструменти.
  2. Побудова конструкції. Або це можна зробити у схематичному вигляді на самому отворі, або вибудувати з профілів спеціальний каркас. Він дозволить розуміти формат і розміри арки.
  3. Декоративна обробка. Дуже добре, коли вже є підготовлений каркас. Тоді залишиться просто прикріпити матеріал обробки і отримати хороший результат.

Кріплення

Відведемо окреме місце фурнітурі. Потрібно уважно вибирати кріплення для різного роду матеріалу. В основному, що дерево, що полімер нормально ставляться до саморізами. Але, наприклад, з ПВХ панелями потрібно розраховувати силу кріплення, тому що занадто сильний тиск може призвести до утворення небажаних тріщин. Те ж стосується дерева. Для арки краще вибирати високий клас, який найбільш стійкий. А також не брати дерево надмірно сухе. При обробці також можливе розтріскування.

Це також відноситься до кріплень. Для ПВХ і більш тонких варіантів дерев’яних панелей краще використовувати не занадто товсті шурупи, які легко увійдуть не пошкодивши матеріал. У випадку з ПВХ, до речі, можна буде кріпити виключно профіль, а далі вже використовувати існуючу систему кріплення панелей.

Однак тут також потрібно уточнити, наскільки рівні стіни в прорізі. Якщо за рівнем все в порядку, можна просто кріпити профіль по периметру арки, а далі вставляти в нього пластини, не закріплюючи їх. Але якщо є дуже помітна кривизна стіни, краще робити обрешітку. І тут більше підійде дерево: воно м’якше і краще буде поєднуватися з пластиком.

Отже, яка інструкція? Все просто: правильно підбирати матеріал, інструменти обробки, дивитися приклади на фото або відео, дотримуватися пропорції і техніку безпеки.