Як розрахувати потужність витяжки і отримати хорошу вентиляцію? + відео

Затхлий спертого повітря у житловому приміщенні, випаровування і насичені запахи їжі на кухні, вихлопи і амбре пально-мастильних продуктів в гаражі — подібні умови наводять на думки про те, як розрахувати потужність витяжки.

Зміст

  1. Якщо виникло питання, як розрахувати потужність витяжки
  2. Будуємо розрахунок витяжки для кухні
  3. Як розрахувати витяжку для гаража або підвалу?

1 Якщо виникло питання, як розрахувати потужність витяжки ↑

Відео по теміВідео про правильної потужності у кухонної витяжки Клікніть на Play для перегляду

Хибною є думка, що ефективність витяжної системи полягає в очищенні повітря від неприємних запахів. З цим завданням найкраще справляються освіжувачі повітря. Вентиляція повинна служити для позбавлення приміщень від знаходяться в зваженому стані речовин (зразок жирів, які інакше осядуть на поверхні меблів, стінах і стелі), а також від продуктів горіння і випарів. Найчастіше основним критерієм для вибору витяжки, яка приєднується до вентиляційної системи, є не потужність, а безшумність роботи.

Продуктивність теж важлива, оскільки вона виражається в тому, скільки разів за певний відрізок часу в кімнаті повністю оновлюється повітря. Так, це поняття досить широке, оскільки відкрита двері виключає повну ізоляцію кухні від передпокою або вітальні. У підсумку повітряні маси вільно переміщуються, ваблені протягами, рухами людей і тварин. Крім того, по мірі вентиляції приміщення у процесі готування на кухні або прогрівання двигуна автомобіля в гаражі, забруднюється повітря, що надходить ззовні. Але будемо спиратися на рекомендації СЕС, згідно з яким протягом години на тій же кухні весь об’єм повітря повинен змінитися не менше 12 разів. Ця теза стане основою того, як розрахувати потужність витяжки.

Калькулятор потужності витяжки

Вкажіть розміри і тип кімнати.

Тип приміщення
КухняВаннаяТуалет

Необхідна продуктивність:

Натисніть на кнопку для розрахунку

Кімната

м2
х см

Стеля

см

2 Будуємо розрахунок витяжки для кухні ↑

Відео по теміВідео як розрахувати потужність кухонної витяжки Клікніть на Play для перегляду

Дещо раніше згадувався такий впливає на вибір фактор, як видається витяжною системою шум. Не слід забувати про таку властивість турбін, що вбудовуються в кухонні вентиляцію, адже воно напряму залежить від потужності, тобто кількості оборотів в хвилину, а також від діаметра каналу і кількості колін у ньому, відстані до вентиляційної шахти, щільності фільтрів і інших дрібниць. Отже, завжди треба шукати компроміс між прагненням придбати обладнання потужніший і бажанням проводити вечори на кухні в затишній обстановці.

Згідно з фактами, комфортний поріг шуму в приміщенні — не більше 30 децибел (Дб), це так званий фоновий шум — віддалений гуркіт моторів проїжджаючих по вулиці автомобілів, пташине щебетання за вікном, дзюрчання води в трубах. На самій низькій швидкості по-справжньому тиха витяжка видає не більше 35 Дб, на другій швидкості — в межах 45, на третю — близько 50 Дб. Якщо порівнювати з побутовим шумом, це рівносильно шепоту в 5 метрах від вас, розмови в 10 метрах і спокійної розмови в 3 метрах відповідно. Відповідно, шумовий поріг від 55 Дб можна вважати некомфортним, з урахуванням того, те справ на кухні завжди вистачає.

Якщо ж не звертати уваги на децибели, то розрахунок витяжки будується дуже просто. У вас є певний обсяг приміщення, так звана кубатура, в цих межах повітря повинен постійно оновлюватися, бажано не менше 12 разів на годину. Ось і вираховуємо спочатку об’єм приміщення, перемножая його довжину, ширину (це дасть нам площа) і висоту V = S . H, а потім одержаний результат множимо на ті самі 12 повних очищення повітря. Однак це число провітрювань зазвичай розраховане на максимальне навантаження витяжки, тобто це буде означати надмірний шум на кухні протягом того ж години. Тому обов’язково додаємо, як мінімум, 15 % до результату множень (в ідеалі 30 %) і отримуємо V . 12 . 15 = P, то є потужність, яка визначається кубометрами в годину (м3/год).

На вибір витяжки значною мірою впливає тип варильної поверхні, через різного кількості викидаються у повітря продуктів горіння. Так, у електричній панелі вони повністю відсутні, так само як і в індукційній, а у газовій мають місце, поряд з кіптявою. Тому для перших двох в кухні 3х4 метри достатньо мінімальної потужності 486 кубометрів на годину, а для третьої не менше 650 кубиків повітря за той же час. Відповідно, коефіцієнт оновлення повітря в приміщенні для електричних варильних поверхонь приймаємо за 15, а для газових 20 разів у годину. Логічно, що якщо дверний проріз позбавлений закривається стулки і перетворився в арку, потужність повинна бути збільшена, зважаючи на поширення запахів та продуктів горіння, і для тих же поверхонь буде вже в межах 600 і 800 м3/год відповідно.

3 Як розрахувати витяжку для гаража або підвалу? ↑

Відео по теміВідео про витяжці для гаража Клікніть на Play для перегляду

На відміну від кухні, приміщення, відведене під автомобіль, має провітрюватися набагато краще. І це логічно, оскільки важко порівнювати за кількістю вивільняються продуктів горіння газову плиту і двигун внутрішнього згоряння. Тому перед тим, як розрахувати витяжку, потрібно визначитися, який автотранспорт і в якій кількості ви будете там ставити. Вихлопи легкового автомобіля та вантажного сильно розрізняються за обсягом і змістом шкідливих речовин, особливо якщо перший вимагає високооктанового бензину, а другий спокійно споживає солярку. Згідно з нормами повітрообміну, встановленим АВОК, на один легковий автомобіль необхідно забезпечити приплив повітря в кількості 180 кубометрів за годину.

Крім витяжного каналу в гаражі має бути припливний отвір, що забезпечує надходження свіжого повітря в належному обсязі. Однак тут не можна переступити розумні межі, оскільки інакше взимку гараж просто выстудит. Як правило, на кожен квадратний метр приміщення додають 25 квадратних сантиметрів в перерізі витяжного каналу. Ну, а знаючи площу, розрахувати радіус не складе праці, виходячи з формули S = πR2, яка перетвориться в R = √(S/π). Розташувати отвір для відтоку повітря краще в найбільш високій точці гаража, наприклад, вивести крізь дах, наростивши трубою довжиною не менше метра. Щоб у приміщення не потрапляли опади, верхній кінець труби потрібно або зігнути на 90 градусів, або прикрити спеціальним ковпачком типу «грибок».

При облаштуванні вентиляції слід максимально зменшити доступ холоду в осінньо-зимові місяці, з урахуванням рекомендації Сніп 21-02-99 підтримувати в гаражі температуру не менше 5 ℃.

Що стосується підвальних та інших повністю закритих приміщень, то тут потрібно пам’ятати ще й про вологості. З нею можна боротися тільки посиленим якісним вентилюванням, для чого при обчисленні потужності витяжки приймаємо коефіцієнт 20, що відповідає кількості обміну повітря за годину. Крім наведеного вище співвідношення площі і перетину вихідного каналу можна скористатися й іншим варіантом — на кожен квадратний метр припадає близько 15 міліметрів діаметра труби. При цьому бажано зробити хоча б 2 коліна лише у відвідному каналі, оскільки пряма труба є відмінним містком для холоду.

Багато вигинів робити не рекомендується, оскільки чим їх більше, тим сильніше шум витяжної системи. Крім того, кожне коліно знижує ефективність вентиляції приблизно на 10 %. Для того, щоб витягнутий турбіною повітря заповнювався з тією ж швидкістю, припливних отворів можна зробити кілька, забезпечивши їх вентиляторами, що працюють на втягування. Розташовуються вхідні канали ближче до підлоги, на відстані 40 сантиметрів від нього, і перекриваються мелкоячеистой сіткою щоб уникнути проникнення гризунів.