Висвітлення сучасних натяжних і підвісних стель

Стельове висвітлення найбільш ефективне, тому домінуючу позицію воно буде займати завжди, адже жоден підлоговий або настінний світильник не здатний так ефективно розсіювати світло по всій кімнаті. З одного боку це пояснюється розташуванням, адже з верху він проникає легко і безперешкодно в будь-яку частину кімнати, з іншого боку такі моделі завжди має більш потужні лампи.

Сьогодні існує багато різних варіантів таких джерел світла, багато з них розраховані на сучасні натяжні і підвісні стелі. Освітлення натяжних стель і аналогів може здійснюватися, як вбудованими, так і різного роду підвісними моделями.

Сьогодні в статті розглянемо, як і якими джерелами здійснюється висвітлення сучасних стель. А так само виявимо яким чином дизайнери використовують ті і інші в якості додаткового оформлення приміщення.

Освітлення натяжних стель фото

Сучасні джерела світла на стелі

Звичайно традиційної люстрою в інтер’єрі сьогодні нікого не здивуєш, якщо тільки вона не буде мати який не звичайний зовнішній вигляд. Мало того, цей інтер’єрний елемент сьогодні може і не підійти під деякі сучасні стилі. Тому на заміну йому прийшли інші подібні рішення. І слід сказати, що їх різноманітність дуже велика, адже сучасні стелі особливо натяжні і ті, що виготовляються з гіпсокартону, можуть мати саму різну форму і дизайн, так само вони бувають однорівневі, дворівневі та навіть більше.

Освітлення натяжних стель фото

Така конструкція створює порожнини між основою (бетонною стелею) і самим монтованих полотном, що в свою чергу дозволяє прокладати безліч проводки і встановлювати різні вбудовується світлове обладнання.

Сучасні світильники не тільки дозволяють висвітлювати квартиру, але і так само за допомогою них дизайнер може підсилити той чи інший акцент в дизайні. Так приміром за засобом застосування на дворівневих спеціального підсвічування, створюється ілюзія, що підсвічуються частини стелі парять в повітрі. Не рідко в цьому випадку може використовуватися подібне рішення різного кольору, яке в свою чергу може регулюватися за допомогою спеціальних перемикачів.

Точкові ж моделі мають свої достоїнства, вони можуть стати відмінною альтернативою будь люстрі. Звичайно інтенсивність освітлення одного такого приладу не може зрівнятися з нею, але от коли їх кілька, то в цьому випадку вони можуть і навіть «пересвітити» люстру. Мало того точкові моделі можуть розташовуватися в різних частинах кімнати — по периметру або в якійсь іншій визначеній послідовності на стелі. Вони дозволяють задавати певний ритм в інтер’єрі, адже мережа світильників може бути побудована по-різному: у них можна налаштовувати яскравість, можна регулювати кількість запалених ламп, регулювати колір та ін Все це дозволяє грати з візуальним сприйняттям.

Натяжні стелі фото освітлення

Дизайн та освітлення натяжних стель

Натяжні стелі стали популярними не тільки завдяки своїм практичним і технічним властивостям, вони дозволяють створити справжній витвір мистецтва, і справа не в фотодруку або в особливій формі, що так само часто можна зустріти, а мова йде про підсвічуванні.

Вона в основі своїй має практично завжди світлодіоди, це або світлодіодна стрічка або поодинокі світлодіоди.

Підсвічування натяжних стель фото

Перший варіант часто застосовується, якщо натяжна стеля був реалізований спільно з гіпсокартонним. Така стрічка фіксується в невидимій для очей частини стелі (поглиблення). Не рідко для установки такого підсвічування по периметру стелі встановлюється широкий плінтус (карниз) нагадує ліпнину.

Підсвітка стелі світлодіодами може здійснюватися й іншим способом, це так зване зоряне небо. Таке рішення актуально для спальні з натяжними стелями, розсип точкових маленьких лампочок по черзі запалювальних і згасаючих створюють ілюзію мерехтливих зірок. Таке рішення в цій кімнаті особливо виправдано — кому не сподобається у власному будинку засинати під красивим зоряним небом.

За допомогою сучасних точкових світильників і світлодіодів, багато дизайнери здійснюють зонування, розміщуючи їх у певній послідовності. Приміром у спальній кімнаті таким чином легко можна виділити півколом або прямокутником на стелі простір, прямо над ліжком.

Дуже красиво виглядатимуть різні абстрактні форми або геометричні фігури, виготовлені з гіпсокартону і підсвічені світлом різного кольору.

Мало того, стильне підсвічування дозволяє грати з візуальним сприйняттям, розташована по периметру стелі вона зробить приміщення більш широким, а в многуровневых варіантах буде здаватися, що він іде далеко в гору.

Сучасне світлове обладнання та оздоблювальні матеріали дозволяють втілити в життя на стелі самі оригінальні і сміливі ідеї, сьогодні розроблено і реалізовано в життя багато цікавих проектів. Нижче пропонуємо вам ознайомиться з невеликою фото галереєю таких готових рішень.

Освітлення натяжних стель фото