Терка для штукатурки — використання на практиці + відео

Під час ремонту ми використовуємо величезна кількість ручного інструменту, який допомагає нам справлятися з поставленими завданнями. Сьогодні ми хочемо вам розповісти про те, яку незамінну допомогу нам надає терка для штукатурки під час обробки стін.

Необхідні інструменти та матеріали

Наждачний папір абразивний

Правило

Напівтерки

Кельма

Зміст

  1. Терка для штукатурки, щоб загладити всі вади
  2. Будівельна терка — один термін, різні завдання
  3. Терка штукатурна — вчора і сьогодні
  4. Знайомтеся: терка для шліфування після шпаклювання стін
  5. Терка для шліфування стін: основи експлуатації

1 Терка для штукатурки, щоб загладити всі вади ↑

Відео по теміВідео про тертці для штукатурки Клікніть на Play для перегляду

Після закінчення штукатурних робіт ми бачимо рівні красиві стіни, які готові для подальшої декоративної обробки. Цікаво, як фахівець робить поверхню такою гладкою і рівною? Звичайно, тут справа в інструменті, який використовується в роботі, зазвичай це будівельне правило, кельма, напівтерток і терка для штукатурки. Під час роботи, кожен з цього набору інструментів грає свою особливу роль, але тільки терка здатна зробити поверхню гладкою.

В теорії будівельне правило задає напрямок, допомагає видалити зайвий розчин з поверхні і утворити основу площині. Напівтерток і будівельний кельму допоможуть видалити недоліки: недолік розчину, дрібне вирівнювання основи, терка призначена для чистової перетирання штукатурки, результатом якої є гладка поверхня без найменшої вади. Спеціаліст-штукатур робить певні обертальні руху по свіжому розчину, тим самим загладжує поверхню, роблячи її ідеально рівною.

На практиці в ремонтно-будівельних роботах використовують величезну кількість терок різних конфігурацій. Кожен такий інструмент призначений для виконання певного виду робіт, але має загальну назву: терка.

2 Будівельна терка — один термін, різні завдання ↑

Відео по теміВідео про будівельної тертці Клікніть на Play для перегляду

Одним із завдань ремонтних робіт є вирівнювання поверхні стін, підлоги, стелі. Перелік таких робіт зазвичай полягає оштукатурювання поверхні, а також подальшій обробці шпаклівкою. Ці роботи зазвичай проводять під маркою «підготовчих», використовуючи при цьому грубі інструменти, які не можуть ідеально довести поверхню до кондиції. Саме тому в побуті з’явилася будівельна терка, яка дозволяє з більшою точністю надати поверхні належний вигляд і досягти максимальної якості вирівнювання.

Не виключено, що спочатку терка була використана для перетирання готового штукатурного шару під нуль, відповідно, з цим завданням вона впоралася. Звичайно, не можна було не помітити всі зручності, які подарував майстрам цей інструмент, конструкція якого до болю проста. Але, як кажуть, все геніальне просто, і тут неможливо посперечатися. Пристрій терки це, насамперед, площина невеликого розміру і закріплена на цій площині ручка для зручності роботи.

Грунтуючись на даній конструкції, терка стала використовуватися повсюдно, допомагаючи вирівнювати поверхню після шпаклівки. Стяжки, на яких є дефекти, перетирають теркою. Навіть звичайний, покритий іржею лист металу дуже швидко можна зачистити теркою, встановивши на неї наждачну шкірку. Список завдань настільки різноманітний, що можна нескінченно перераховувати всі позитивні аспекти цього інструменту. Але давайте зупинимося і поговоримо про основний функції терки: використання її в штукатурних роботах і застосування в малярних.

3 Терка штукатурна — вчора і сьогодні ↑

Відео по теміВідео про шліфуванні стін штукатурною теркою Клікніть на Play для перегляду

Ще зовсім недавно, коли не було розвинене виробництво будівельного інструменту, терки виготовляли зі звичайного дерева. Площиною служив простий дерев’яний брусок, ручку, відповідно, вирізали з того ж бруска відповідного розміру. Але на практиці такий інструмент був не зовсім зручний в роботі з причини того, що дерево дуже добре втягує в себе вологу.

Попрацювавши таким інструментом деякий час, можна було помітити, як штукатурна терка ставала трохи важче, що створювало додаткове навантаження для робочого. Другий, не менш важливий момент: після того, як така терка висихала від вологи, її робоча поверхня ставала напівкруглої, це був результат впливу вологи на дерев’яну поверхню.

Сьогодні ж справи йдуть зовсім інакше, за рахунок розвитку технологій інструмент випускають з різних полегшених матеріалів, плюс до всього, терка стала вологостійкою і зовсім не вбирає вологу. Як правило, для виготовлення таких інструментів використовують звичайний щільний пінопласт і поліуретан. Ось кілька переваг інструменту, виготовленого за новими технологіями в порівнянні з дерев’яними аналогами:

  1. Зручність інструменту в роботі, досягається за рахунок того, що інструмент важить зовсім небагато. Саме цей фактор дозволяє збільшити якість роботи і продуктивність праці.
  2. Ціна інструменту не висока, і це теж заслуга сучасного матеріалу, з якого виробляють терки.
  3. Довговічність, приміром, терка з поліуретану здатна виконати роботу на 1000 квадратних метрах оброблюваної поверхні.
  4. Різні розміри інструменту, сьогодні при виборі інструменту нам доступні практично будь-які розміри робочої поверхні тертя, вони підійдуть як для професіоналів, так і для новачків.

Але не варто заперечувати той факт, що такий інструмент може поламатися, у випадку з теркою, виготовленої з пінопласту, зазвичай від поломок страждає ручка. Необхідно дотримуватися обережності в роботі, не робити сильних натискувань на ручку і, природно, не кидати інструмент, захищаючи його від механічних ушкоджень.

4 Знайомтеся: терка для шліфування після шпаклювання стін ↑

Відео по теміВідео про електричної шліфувальної теркеКликните на Play для перегляду

Як правило, будівельні роботи проводяться поетапно, і якщо штукатурка стін вже закінчена, наступним етапом за законом жанру слід шпаклівка стін з вирівнюванням під нуль. Яким би ні був професіоналом майстер-маляр, в будь-якому випадку після нанесення шпаклівки на стінах будуть мати місце дефекти у вигляді напливів або поглиблень.

Впоратися з такими вадами допоможе терка для шліфування шпаклівки. Цей ручний інструмент створений за принципом штукатурної терки, але в значній мірі відрізняється від неї. Загалом, все та ж ручка і робоча площина — це головні складові шліфувального інструменту, але якщо у випадку зі штукатуркою ми загладжує поверхню робочою площиною, то у випадку зі шпаклівкою нам потрібно обробляти стіну наждачним шкіркою.

Для того щоб закріпити наждачний шкірку на робочій поверхні, шліфувальна терка має спеціальні кріплення по краях. Таке кріплення дозволяє затиснути наждачну шкірку і щільно закріпити її, щоб можна було зачищати шпатльованних стіни, видаляючи з них напливи. Звичайно, поки що не було такого будівельного інструменту, майстри часто використовували штукатурну тертку, в робочу поверхню якої забивалися маленькі гвоздики, і таким чином кріпили наждачну шкірку.

5 Терка для шліфування стін: основи експлуатації ↑

Відео по теміВідео про правила роботи шліфувальної теркойКликните на Play для перегляду

Абсолютно будь-яким ручним інструментом потрібно вміти правильно користуватися, шліфувальна терка також має деякі особливості використання, про яких ми і хочемо вам розповісти. Почнемо ми з вибору наждачним шкурки, від якої безпосередньо залежить якість виконаних робіт по зачистці стін, і покроково розберемося з основними правилами роботи.

Як користуватися терткою для шліфування стін — покрокова схема

Крок 1: Вибір наждачним шкурки для роботи

Роботи по затірці шпаклівки виконують не звичайної наждачним папером, а спеціальними сіточками з абразивним напиленням. Вони спеціально створені для нашого інструменту. Як і звичайна наждачний шкурка, сіточка має різні розміри комірок і, відповідно, щільність абразивного напилення. Під час вибору, перш за все, враховуйте склад шпаклівки, якої у вас оброблені стіни, для м’яких шпаклівки можна використовувати більш дрібні клітинки, для жорстких шпаклівок, навпаки, підійдуть більш великі, з масивним наждачним напиленням.

Крок 2: Правильна установка сіточки на тертку

Насамперед, сіточка або наждачний шкурка повинні бути добре натягнуті на робочій поверхні, в нашому випадку терка, для шліфування оснащена гайковим кріпленням, що дозволяє без праці здійснити дану операцію. Для того щоб забезпечити натяжку, спочатку ножем або ножицями зробіть надріз на сіточці або шкірці навпаки кріпильного болта. Завдяки надрізу, шкурка увійде під кріпильну планку і буде щільно там триматися. Коли перша сторона закріплена, на іншій стороні потрібно зробити такий же надріз і натягнути шкірку на робочу поверхню максимально щільно.

Крок 3: Зачистка стін, деякі тонкощі

Важливим чинником для досягнення якісного результату обробки стіни є правильні рухи, чинені майстром і, звичайно ж, чутливість при натискуванні під час роботи. У першу чергу не варто сильно натискати на тертку, при сильному тиску на оброблювану поверхню ви можете просто наробити непотрібних «ямок», які доведеться додатково шпатлевать. Як кажуть малярі: ви повинні відчувати ритм роботи. Також, зачищаючи стіни, необхідно робити розмашисті кругові рухи і рухи «вісімкою», для того щоб відразу захоплювати значну площу для обробки. Зачищаючи дрібні ділянки площі, ми ризикуємо своїми руками наробити ямок на стіні, чого категорично робити не рекомендується.

Звичайно, відразу якісна обробка може і не вийти, але з кожним новим квадратним метром зачищеною стіни ви будете вдосконалювати свою майстерність і зловите свій індивідуальний ритм у роботі.