Створюємо стильний дизайн: акцентна стіна в інтер’єрі

Є безліч прийомів, що дозволяють зробити простір кімнати більш стильним і гармонійним. Дуже часто для такої організації простору застосовуються різні способи зонування, здійснюється це не рідко за засобом застосування різних оздоблювальних матеріалів в межах однієї кімнати. З цією метою можуть використовувати два і більше кольору або декору для однієї і тієї ж частини інтер’єру. Один дуже популярний прийом стосується стін, коли на тлі трьох однакових, одна стіна виділяється шпалерами або фарбами іншого кольору або дизайну, а можуть бути створені подібні композиції із застосуванням двох різних видів матеріалу, різних фактур і ін. Таким чином акцентна стіна в інтер’єрі може створюватися практично в будь-якій кімнаті квартири і в незалежності від стилю.

Сьогодні в статті розглянемо різні способи такого прийому, а так само виявимо яким чином це реалізується в різних кімнатах квартири.

Для чого створюють акцент в інтер’єрі?

Головна перевага в тому, що це робить простір будь-якої кімнати благородним, сучасним і стильним. Наявність продуманого акценту в інтер’єрі говорить про продуманості дизайну і добрий смак господарів будинку.

Акцент створюється для залучення уваги або позначення (зонування) конкретної ділянки, не рідко його застосовують в приміщеннях у яких об’єднано різні функціональні ділянки, особливо це актуально для квартир студій.

Так само наявність відрізняється стіни, дозволяє задати інтер’єру більше динаміки і активності. За цим якщо ви хочете отримати яскравий, соковитий інтер’єр тієї або іншої кімнати, то контрастна стіна в неї допоможе з цим. Особливо якщо вона буде якогось яскравого кольору або просто привертає очей цікавого дизайну.

Так само багатьма дизайнерами, акцентна стіна часто використовується з тією метою щоб візуально відкоригувати приміщення. Адже за допомогою неї можна зробити приміщення більш витягнутим і тонким.

Акцентна стіна в інтер’єрі різних кімнат

Таким чином можна виділити як окрему зону у великій багатофункціональної кімнаті, так і просто позначити місце для тієї чи іншої речі. Найчастіше таке рішення застосовується для віталень кімнат і спальних, а так само кухонь.

Акцентна стіна у вітальні

Оскільки вітальня — це головна кімната будь-якого будинку, то й оформити її необхідно відповідним чином, акцентна стіна в неї це дуже популярне рішення. Найчастіше вона використовується для позначення місце, де стоїть аудіо та відеотехніка. Не рідко такий прийом використовують спільно із заздалегідь підготовленою нішею під телевізор. Яка в свою чергу може додатково декоруватися підсвічуванням.

Акцентна стіна у вітальні

Так само таким чином у вітальні можна виділити стіну, де стоїть диван в інтер’єрі., не рідко в цьому випадку такий акцент додатково оформляється за засобом панно або картиною, а так само сам акцентний матеріал (шпалери,штукатурка та ін) може виступати в якості панно.

Акцентна стіна у вітальні фото

Акцентна стіна в спальній

Найбільш поширене рішення в спальній кімнаті, це виділення зони узголів’я ліжка. Так само як і у випадку з вітальні, дуже часто для цього виготовляється ніша, стіна якої і декорується потрібним матеріалом.

Акцентна стіна в спальній

Не рідко обробний матеріал замінюють різного роду панно, фрескою, фотошпалерами та ін. Таке рішення допоможе не тільки прикрасити спальню, але і дозволить створити в ній романтичну обстановку або ж просто повноцінну атмосферу для відпочинку. Для цього можуть застосовуватися такі матеріали, як бамбукові шпалери, панелі, текстильні шпалери, та інші оздоблювальні матеріали на основі природних матеріалів.

Акцентна стіна в спальній фото

Способи створення акцентной стіни

Подібне рішення можна реалізувати з використанням найрізноманітніших матеріалів.

Найбільш простий спосіб-це застосування шпалер двох видів, правильне комбінування шпалер двох декорів дозволяє отримати досить стильну композицію на стіні. Це найбільш простий спосіб, адже навіть не потрібно шукати серед безлічі видів шпалер, щоб підібрати потрібну комбінацію, сьогодні спеціально для цих цілей виробники випускають спеціальні комплекти таких матеріалів.

Але можна і вручну підібрати потрібну комбінацію, найчастіше акцент має відмінність або в кольорі або дизайні. Так наприклад на тлі однотонних спокійних інших 3-х стін, для четвертої вибираються шпалери з активним декором у вигляді різного орнаменту.

Акцентна стіна офобои

Так само часто в якості акценту можуть бути використані фотошпалери з панорамним зображенням. У цьому випадку обклеюється ними найчастіше ціла стіна або значна її частина.

Не рідко застосовуються і інші обробні матеріали. Сьогодні дуже популярний такий прийом, як ламінат на стіні, таке рішення прийшло до нас із заходу.

Акцентна стіна на кухні

Слід сказати, що ламінат з успіхом можуть замінити інші подібні панелі — паркетна дошка, пвх і мдф панелі.

Для стилю кантрі цілком доречно буде створити в спальній кімнаті акцент у вигляді дерев’яної стіни. А ось для стилю лофт це цегляна стіна в інтер’єрі.

Так само в якості акценту можуть виступити різного роду рельєфні панелі, і необов’язково іншого кольору. Вони можуть мати такий же тон як і всі інші стіни, відмінність їх у тому, що вони будуть мати об’ємний декор, не рідко в цьому випадку використання 3D панелей, штучний камінь та ін.

Таке рішення в інтер’єрі — це одні з методів дозволяють в будинку створити сучасну і стильну обстановку. Оформлена таким чином кімнати будуть виглядати більш виразно і красиво.

Акцентна стіна в інтер’єрі фото