Щоб розрахувати натяжна стеля, згадуємо геометрію! + відео

Що може бути естетичніше, ніж рівна гладка і, скажімо, глянсова поверхня — відповідь на це питання можна побачити на власні очі, варто лише розрахувати натяжна стеля і натягнути його на каркас.

Необхідні інструменти та матеріали

Лист алюмінію

плінтус стельовий з пінопласту або поліуретану

пластикові дюбелі

Отбивочная нитка

Плівка захисна

Пластик листовий ПВХ

Кільця

Армировочные стрічки

Шурупи

Показати всі

Зміст

  1. Як розрахувати площу натяжної стелі для ефектного дизайну
  2. З чого починається розрахунок натяжної стелі
  3. Як розрахувати натяжна стеля щодо вартості

1 Як розрахувати площу натяжної стелі для ефектного дизайну ↑

Відео по теміВідео про розрахунок вартості натяжної стелі Клікніть на Play для перегляду

Сьогодні стало модно якщо не показувати свою спроможність, то, принаймні, демонструвати всім своє благополуччя. І дизайн квартири в цьому питанні стоїть далеко не на останньому місці. Став модним гіпсокартон, в якості обробки популярність придбали фотошпалери, на підлогу сьогодні прийнято укладати ламінат, а от щодо стель однозначної думки у дизайнерів немає. Хтось вболіває за все той же гіпсокартон, кому-то краще працювати з касетними підвісними конструкціями. Однак все частіше стали виникати замовлення на натяжні стелі, які раніше не викликали особливого інтересу в широких масах. Що ж це за обробка, і наскільки вона доступна пересічному домовласникові?

Натяжні стелі бувають двох типів — тканинні і плівкові. Після того, як ви прийняли рішення на користь того або іншого варіанта, у вас все одно залишається вибір, тепер вже стосовно фактури. Це може бути глянсовий, матовий, оксамитова, напівпрозора, атласна або матова поверхня. А от далі відмінності закінчуються, принцип монтажу заснований на спорудженні спеціального каркаса, на який натягується еластичний матеріал. Іншими словами, перед тим, як розрахувати площу натяжної стелі, потрібно точно знати, які і в якій кількості елементи будуть використані для каркаса. Крім того, певну роль грає форма кімнати. Для квадратного приміщення потрібно значно більше кріпильних профілів, ніж для вузького і витягнутого простору.

Калькулятор вартості натяжної стелі

Вкажіть розміри кімнати.

Кімната

х см

Орієнтовна вартість:


Натисніть на кнопку для розрахунку

Кількість отворів
під люстри, труби

Отже, давайте по порядку. В першу чергу нас цікавить площа стелі, а значить, потрібно її виміряти. І для цього далеко не завжди можна обійтися формулою S = a . b, де a і b — довжини двох суміжних стін приміщення. Слід пам’ятати про те, що в плануванні далеко не завжди присутні одні тільки квадрати і прямокутники, інший раз кімната може прийняти абсолютно несподівану форму. Наприклад, п’ятикутник.

Якщо подивитися на план, такий варіант можна розбити на квадрат з трикутником. А для визначення формули останнього потрібна вже зовсім інша формула: S = √(р . (р — а) . (р — b) . (р — с)), де a, b і c — сторони, а p — півпериметр, який визначається досить просто: p = (a + b + c)/2. Якщо ж дві сторони трикутника сходяться під 90 градусів, потрібно формула S = (a . b)/2, в якій a і b являють собою катети.

2. З чого починається розрахунок натяжної стелі ↑

Відео по теміВідео скільки коштують сучасні натяжні стелі Клікніть на Play для перегляду

Площа ми вже знаємо (похибка не повинна бути більше 0.5 см), тепер потрібно визначити, яка кількість профілів нам знадобиться. Основний каркас кріпиться на стіни по периметру кімнати. Якщо стеля однорівневий, на цьому все і закінчується, але натяжний полотно, будь то ПВХ або тканину, можна використовувати для спорудження дворівневої конструкції. В останньому випадку в центрі кімнати до перекриття кріпиться друга лінія профілю, у вигляді простої геометричної фігури або по контуру більш складної форми.

Найпростіше виконати отбойной ниткою коло або прямокутник, будь-яку іншу фігуру доводиться буквально малювати від руки або відточувати креслярські майстерність. Отже, периметр приміщення, який визначається за формулою P = (a + b) . 2, і довжина кола, визначається також просто C = 2πR, де R — радіус. Або другий периметр, якщо в центрі прямокутник. Результати підсумовуємо і ділимо на довжину профілю, яка, як правило, відповідає 4 метрам. Отримуємо кількість елементів каркаса. Полотно завжди виготовляється фахівцями після замірів приміщення, тому розрахунок натяжної стелі проходить на першому етапі, і матеріал буде куплений вже готовим.

Для монтажу багета знадобляться кріплення, в якості яких зазвичай використовуються шурупи з пластиковими дюбелями. В залежності від того, з чого зроблена поверхню, змінюється відстань між кріпленнями. Якщо працювати доведеться з бетоном, цеглою, деревом або гіпсокартонними перегородками, крок точок фіксації буде 8 сантиметрів, а якщо доведеться мати справу з металом або керамічною плиткою, то ця відстань збільшиться до 12 сантиметрів. Таким чином, можна вирахувати, скільки знадобиться шурупів і дюбелів, поділивши периметр на крок кріплення і додавши 5-7 % запасу.

3 Як розрахувати натяжна стеля щодо вартості ↑

Відео по теміВідео про вартість натяжних стель виходячи з матеріалів Клікніть на Play для перегляду

Крім кількості матеріалів, яких зазвичай потрібно порівняно небагато, необхідно визначити хоча б приблизну ціну майбутньої конструкції. У кожного елемента натяжної стелі свою вартість, і всі типи плівки розрізняються за ціною. Отже, доведеться або віддати перевагу ефектному рішенням, начебто дорогого фотополотна, або вибрати бюджетний однотонний матовий варіант. Крім того, загальна сума безпосередньо залежить і від того, продукт якого виробника ви вирішили придбати, хоча, з іншого боку, ваш вибір позначиться і на якості матеріалу.

Розглянемо середні ціни, з якими вам доведеться зіткнутися. В першу чергу, звичайно ж, варто звернути увагу на вартість одного квадратного метра полотна. Якщо ви, збираючись розрахувати натяжна стеля, вирішили зупинитися на економічному варіанті, матова плівка ПВХ шириною 1.3 метра обійдеться вам приблизно в 10 доларів за квадрат. Смуга в 2 метри завширшки буде коштувати вже по 12 доларів за ту ж площу. Найбільш зручно для роботи полотно шириною 2.7 метрів, але коштує воно по 14 доларів за квадрат, що, втім, виправдовується відсутністю швів на стелі довгої вузької кімнати.

Для покриття великої площі майстрам доводиться склеювати кілька смуг матеріалу, і те, наскільки цілісним буде виглядати стеля, залежить від професіоналізму виконавців.

Продовжуємо огляд. Глянцева плівка набагато дорожче матовою, так само як разом узяті, вони коштують значно дешевше фотополотна. Якщо в проекті передбачений лаковий тип полотна, не важливо, якого кольору він буде, ціна кожного квадратного метра буде відповідати приблизно 20 доларів. Фотодрук на плівці обійдеться вже у 48 доларів за квадратний метр. Що стосується каркаса, то він може бути зроблений з алюмінію (такий профіль обійдеться в 5 доларів) або з ПВХ (приблизно 2.5 долара за погонний метр). Декоративна окантовка багета, або, інакше кажучи, стельовий плінтус, зазвичай оцінюється в 1-4 долара за метр, в залежності від якості стрічки і виробника.

Перейдемо до додаткових елементів. В кімнатах часто мають місце труби центрального опалення, що проходять крізь перекриття, а у центрі стелі прийнято вішати люстру. Все це передбачає порушення цілісності натяжної полотнища, і щоб не виникало дефектів, в таких місцях використовуються спеціальні деталі. Армуючий поясок для труби разом з роботою обійдеться десь у 250 рублів. Кріплення люстри буде коштувати близько 350 рублів. Кільце для врізання точкового світильника порівняно недороге, з роботою його ціна близько 300 рублів. Врізка витяжки дещо дешевше монтажу стельового карниза — відповідно, перше коштує 400 рублів, а друге обійдеться в 600 рублів за погонний метр. Що ж стосується вартості робіт при формуванні полотнища і оплати фотодруку, ціни краще дізнатися на фірмі, до якої ви вирішили звернутися.