Серпанок — стильні мотузкові штори в інтер’єрі. Фото

Інтер’єр будь-якої кімнати квартири може перетворити часом зовсім на перший погляд звичайна річ, відома вже давно. Завдяки своїй конструкції і дизайну, така деталь здатна освіжити будь-яку кімнату сучасної квартири, привносячи в неї свої унікальні і не звичні акценти. Одним з таких досить популярних елементом є мотузкові штори в інтер’єрі.

Такі штори мають ще й іншу назву — серпанок або нитяні штори, як кажуть кому як більше подобається так їх і називають. А представляють вони з себе звичайну тонку мотузку, нитки або пряжу звисає у вигляді каскаду. Таких ниток досить багато і вони вельми щільно зафіксовані один до одного, завдяки цьому вони нагадують саму звичайну пряму штору. У закритому положенні такі штори добре приховують інтер’єр кімнати з вулиці.

Але на відміну від традиційних видів штор, такі моделі володіють унікальною особливістю. Так як така штора складається з окремих волокон, які легко розходяться при найменшому подиху вітру, вони забезпечують чудову вентиляцію. Слід сказати, що це їх основна функція — не перешкоджати руху повітря, з цієї причини вони і були придумані, а беруть вони свій початок в жарких східних країнах.

Мотузкові штори в інтер’єрі фото

Вони добре затінюють приміщення, не дають проникати яскравого сонячного світла в квартиру або будинок. Варто відзначити, так само і те, що такі штори можуть використовуватися не тільки на вікнах, але і в дверних отворах як всередині будинку, так і на виході на вулицю.

Штори серпанок фото

Дизайн мотузяних штор, якими вони бувають?

Суть таких штор у всіх однакова — десятки і сотні ниток виходять з кріплення (шторної стрічки, люверса та ін) на гардин, а от самі нитки складові полотно можуть бути найрізноманітнішими. Одні штори можуть складатися з натуральних тканин і інших матеріалів, а інші з штучних.

Штори серпанок не обов’язково повинні складатися з ниток або мотузок, для їх виготовлення можуть застосовуватися й інші елементи, такі як стеклярус, бісер, стрази, паєтки тощо

 

Так само в їхній дизайн цілком можуть бути вплетені різні декоративні деталі — вишивки, красиві камені та інші деталі.

Все це допомагає створювати більш оригінальні і цікаві моделі мотузяних штор.

Але для багатьох сучасних інтер’єрів, передбачають мінімалістичні мотиви, найчастіше вибираються такі штори з мінімумом декоративних елементів. Так, однією з таких моделей є штори дощ із серпанку, адже такий простий дизайн привносить в інтер’єр ще більше легкості і легкості. Такі штори не мають в собі нічого зайвого, рівне звисають нитки гармонізують атмосферу кімнати, наповнюють її спокоєм.

 

Мотузкові штори в інтер’єр можуть мати який завгодно колір, завдяки тому, що такі штори сьогодні дуже популярні, відповідного кольору модель завжди можна знайти в магазині, в крайньому випадку їх можна замовити в майстерні.

Не рідко можна зустріти варіанти складаються з ниток різних кольорів і відтінків, таке рішення дозволить створити більш яскравий, соковитий і цікавий інтер’єр в кімнаті.

Мотузкові штори в інтер’єрі фото

Мотузкові штори в інтер’єрі — особливості застосування

Подібний вид штор має більш ширше призначення, ніж який-небудь інший з усіх нині існуючих видів. Як вже згадувалося вище, їх можна застосовувати і для для вікон і дверних прорізів. А ось в руках сучасних дизайнерів вони стають чудовим інструментом, що дозволяє зонувати простір великої кімнати, що по більшій частині актуально для однокімнатних квартир і квартир студій.

За допомогою них можна позначити спальну зону або дитячу, або вигідно виділити вітальню розташовану біля вікна.

 

Слід зазначити, що мотузкові штори можуть застосовуватися в інтер’єрі будь-якої кімнати.Так наприклад для дитячої кімнати можна підібрати модель більш життєрадісний, поєднує в собі нитки відразу декількох яскравих кольорів.

А ось для спальної кімнати дорослих можна вибрати модель виготовлену з більш щільно сплетених ниток, це дозволить краще заглушити вуличне світло і привнесе в приміщення більше спокою і менше світла.

Не рідко серпанок використовують в комбінації з іншими видами штор, залишаючи їм роль тюлі. В цьому випадку перевага віддається моделям виготовлених з світлих ниток.

 

Як доглядати за такими шторами?

Прості на вигляд штори і прості у догляді, адже вони не вимагають прасування після прання — достатньо їх просто повісити на місце і вони швидко висохнуть. Та й забруднити їх досить важко, навіть пил на них сідає погано із-за маленької площі.

Ну а якщо все ж потрібно їх попрати, то краще всього це зробити вручну, попередньо зібравши всі нитки в кілька сплетених кос. А якщо ви все ж не хочете докладати зусиль, можна скористатися і пральною машинкою. Але в цьому випадку щоб нитки не сплуталися, їх так само ніжно сплести в коси і укласти в спеціальний контейнер, тоді вже можна запускати їх в машинне прання.

 

Стильні мотузкові штори в інтер’єрі будь-якої квартири будуть виглядати доречно, адже завдяки великій різноманітності декорів можна підібрати підходящий варіант під будь-який стиль і колір оформлення.

Мотузкові штори в інтер’єрі фото