Правила стильного інтер’єру вітальні в квартирі. Фото проектів

Щоб головна кімната квартири залишалася такою і по дизайну, в ній необхідно ретельно продумувати всі деталі і загальне оформлення. Адже це приміщення, в якому ми збираємося в колі сім’ї і приймаємо гостей, отже інтер’єр вітальні в квартирі повинен бути оформлений таким чином, щоб він був затишним і комфортним для відпочинку, і в той же час, щоб мав до прийому гостей. Надмірної офіційності в ній бути не повинно, але на спальню схожою вона теж не має бути. Є окремі деталі і елементи формують характер цього приміщення, найчастіше це продуманий дизайн і відповідні декоративні аксесуари. Все це до того ж в свою чергу стане відмінним приводом для бесіди в разі приходу гостей.

Сьогодні в статті поговоримо про те, як можна перетворити головну кімнату будь-якої квартири в досить цікаве, красиве і стильне місце.

Інтер’єр вітальні в квартирі фото

Рекомендації щодо формування інтер’єру у вітальні

Одні і ті ж правила для створення дизайну різних віталень дуже часто не підходять, адже вони можуть відрізнятися, як по плануванню, формою, розмірами, ступеня освітленості і функціональності, а так само по іншим параметрам.

Але тим не менш, є загальні рекомендації, які можна враховувати перед тим як приступити до складання дизайн-проекту, покупку матеріалів і ремонту.

За допомогою цих правил можна не тільки створити святкову продуману кімнату, але і відкоригувати деякі її недоліки.

1. «Граємо з стелею»

Головне правило стосується оформлення стін, звичайно матеріали підбираються з урахуванням стилістики приміщення. Але так само велике значення мають і інші показники. Наприклад, якщо стоїть завдання зробити стелі у вітальні вище, то з цією метою обробка вибирається така, в якій будуть присутні вертикальні смуги: шпалери з вертикальним декором, декоративні панелі, фарбування або комбінування шпалер двох видів — разом вони будуть створювати смугасту композицію.

Шпалери в інтер’єрі вітальні

Будь вертикальний декор на стіні візуально піднімає стелю. А будь-горизонтальний дає зворотний ефект, якщо стеля надмірно високий, з метою створити затишну обстановку, на стіні може застосовуватися горизонтальний смуги або відповідну комбінацію матеріалів.

Так само для квартир з низькими стелями не рекомендується купувати стельові світильники масивні і низько звисають, ніж не помітніше і прижатей до стелі вони будуть тим буде доречніше вони виглядати.

Інтер’єр вітальні в маленькій квартирі фото

2. Поліпшення природного освітлення

Для віталень мають погане природне освітлення, вибираються матеріали і меблі світлі. Стіни, меблі і загальний фон можна вибрати бежевий або білий, ці кольори найкращим чином підходять під більшість сучасних стилів. Такий прийом дозволяє зробити обстановку більш світлою. Те ж саме стосується дизайну штор, ніж легше буде оформлене вікно тим буде краще. Вони не повинні перешкоджати проникненню сонячно світла в квартиру.

Інтер’єр світлої вітальні кімнати в квартирі

3.Якщо вітальня маленька

Дизайн, меблі і колірне оформлення і все інше вибираються у відповідності з площею.

Для невеликих кімнат найбільш підходящими будуть дизайни модерн і мінімалізм. Які увазі невелику кількість аксесуарів і не велику меблі. Комплектація стандартна — диван можна кутовий, журнальний столик, телевізор з тумбою, цього цілком достатньо для створення комфорту у вітальні.

Сучасний світлий інтер’єр вітальні фото

Так само як і в правилі вище, загальний фон повинен бути світлим, таке рішення дозволить зробити приміщення більш світлим і легким. Для зорового розширення може виступити якийсь панорамне зображення на стіні — шпалери, фреска та ін. Оздоблення стін дзеркалами так само дозволить візуально розширити кімнату, плюс це зробить приміщення більш стильним і ефектним.

У таких невеликих віталень необхідно використовувати різні прийоми, що дозволяють візуально збільшувати простір. Це допоможе поліпшити психологічну обстановку.

Інтер’єр стильним і невеликої вітальні фото

4.Правило: правильний розподіл функціональних ділянок

Багато такі кімнати включають в себе і інші додаткові функціональні зони. Для цього просто розставити відповідну меблі в різних функціональних ділянках вітальні сьогодні не достатньо — це ознака несмаку та економії. Тому в нинішні часи, як ніколи гостро постає питання правильного зонування. Особливо це стосується квартир-студій. Існують різні способи дозволяють це зробити красиво і стильно.

  • Зонування за допомогою розсувних перегородок — зазвичай оброблять зону кухні або спальні від вітальні.
  • Зонування за допомогою фальш-перегородок з гіпсокартону, склоблоків та інших матеріалів.
  • Зонування за засобом колірних акцентів — для різних ділянок вибираються оздоблювальні матеріали різного кольору
  • Зонування за засобом штучного освітлення.

Без ефектного і красивого зонування в сучасних квартирах не можливо отримати стильну і продуману обстановку.

 

5. Без декоративних аксесуарів нікуди.

По мимо глобальних інтер’єрних деталей, ремонту та меблевого наповнення, існують і інші менш великі деталі з якими вітальня в буквальному сенсі зміниться і оживе. Це різного роду аксесуари. Вони здатні так само привнести в цю кімнату індивідуальності і більше яскравих фарб.

 

Сучасні правила дизайну інтер’єру обов’язково передбачають наявність якого-небудь декоративного елементу на стіні. Традиційно це звичайно картина на стіні над диваном. Розмір, форма і зображення можуть бути абсолютно різними. Для класичних стилів підійдуть картини в традиційних рамках, а от для сучасних стильних інтер’єрів сьогодні актуальні секційні і модульні картини.

 

По мимо картин на стіні можуть розміщуватися і різного роду стилізовані панно виготовлені, як з тканини, так і з твердих матеріалів — скло, дзеркало, камінь і ін

Так само оформити інтер’єр допоможуть сувеніри, привезені з різних міст і країн, вони розміщуються в різних місцях. Якщо, наприклад, у вітальні є камін, то на камінній полиці, як раз можна влаштувати невелику виставку таких сувенірів — образи різних тварин і птахів, статуетки та інші красиві подібні штучки здатні привнести в інтер’єр свій колорит. Так само, як і раніше в моді розміщення в певних ділянках кімнати, більш великих декоративних аксесуарів — великі яскраво оформлені вази, великі фігурки різних істот.

Якщо стоїть завдання привнести яскравих фарб наприклад в білу вітальню, то різного роду текстиль в цьому допоможе: яскраві подушки на дивані або килимок перед ним, штори на вікні або яскравий абажур стельового або підлогового світильника пожвавлять вітальню, привнесу в неї більше динаміки і життєрадісності.

Яскрава вітальня фото

Інтер’єр вітальні в квартирі в першу чергу повинен подобається її господарям, адже красиве оформлення буде не тільки радувати око і покращувати настрій, але в нього буквально буде тягнути всіх членів сім’ї, що зробить сім’ю на багато дружніше і згуртованою.

Інтер’єр вітальні в квартирі фото