Клепальні молоток — багатофункціональний інструмент + Відео

Клепальні молоток досить широко використовується на різних складальних підприємствах, коли є потреба провести якісну клепку холодними або гарячими заклепками. У побутовому секторі з цим завданням справляється інший тип інструменту — заклепочник. Розберемося, в чому ж різниця!

Зміст

  1. Заклепочник — принцип дії
  2. Пневматичний клепальні молоток — багатофункціональний інструмент
  3. У пошуках клепального молотка — на що звернути увагу?
  4. Пневматичні заклепочникі — для витяжних заклепок!

1 Заклепочник — принцип дії ↑

Відео по теміВідео про заклепочникКликните на Play для перегляду

Сам принцип дії клепального молотка і заклепочника, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. У певному сенсі такий молоток є представником «старої школи», тоді як заклепочник є більш сучасним варіантом створення кріплень. Як виглядає звичайна заклепка, більшість з нас має чітке уявлення — це металевий стержень певного діаметру, з «капелюшком» з одного боку. Заклепка вставляється в підготовлений отвір, притискається з того боку, де капелюшок, і молотком (на підприємствах — клепальным молотком), другий кінець також расклепывается до утворення капелюшки. Таким чином, два аркуші матеріалу надійно кріпляться між собою.

Сучасні заклепки мають зовсім іншу конструкцію. Витяжна заклепка складається з гільзи і стрижня, і процес клепання (якщо його можна так назвати) виглядає наступним чином — кріплення вставляється в заздалегідь підготовлений отвір, і стрижень витягується спеціальним інструментом. Гільза, яка знаходиться в отворі, під тиском розплющується і притягується до капелюшку із зворотного боку. Коли заклепка досить міцно затягнутий, зайвий стрижень зрізається. Ось і весь принцип роботи заклепочника — зауважте, без єдиного удару!

На відміну від звичайної, різьбова заклепка без стрижня, стягується кріплення завдяки внутрішній різьбі, яка потім використовується для інших потреб. Деформується лише стінка безпосередньо біля листа, що дозволяє скріплювати навіть дуже тонкі листи металу. Чим більше діаметр заклепки, тим надійніше вийде з’єднання. Процес встановлення такого кріплення абсолютно простий — заклепка накручується на шток заклепочника і до упору вставляється в отвір, коли ж інструмент впирається в заклепку і витягує шток, відбувається «расклепывание» стінки. На все про все — близько секунди часу.

Але найголовніше відміну від традиційного способу клепання полягає навіть не в швидкості отримання заклепки (на що у майстра піде близько секунди) і не у відсутності ударів — при використанні такого кріплення вам не потрібен доступ до звороті!

Тобто клепати таким чином ви можете вже змонтовані конструкції. Абсолютно два різних принципи, але в підсумку один результат — ми маємо стійкий до вібрацій, «тягучий» кріплення, який помітно виграє перед тією ж зварюванням. Зварювання від вібрації розтріснеться, тоді як заклепка, максимум, трохи разболтается. Відмінність в двох типах заклепки хіба що в зовнішньому вигляді — все ж представники «старої школи» мають більш акуратний вигляд з обох сторін, тоді як витяжна заклепка добре виглядає лише з лицьового боку.

2 Пневматичний клепальні молоток — багатофункціональний інструмент ↑

Відео по теміВідео про пневматичну клепальном молоткеКликните на Play для перегляду

Цей молоток — насправді вельми багатофункціональний інструмент, який за своєю конструкцією він дуже нагадує відбійний молоток, а з допомогою відповідного зубила такі інструменти легко переобладнати в обрубочные, чеканочний і розпушують молотки. Саме тому він ще й виробляється, така багатофункціональність цінується професіоналами. Головна особливість клепальників — у створенні потужного імпульсу з повільним ударом, завдяки чому оператору вдається формувати заклепки без особливих зусиль, не пошкоджуючи навколишні частини металу.

Класифікація молотки здатні обробляти заклепки особливо великих діаметрів до 36 мм, в холодному і гарячому стані. Залежно від приводу, інструменти такого типу поділяються на електричні і пневматичні. Електричний клепальні молоток — досить велика рідкість, оскільки по потужності він помітно поступається пневматичним моделям. Пневматичні клепають молотки набагато продуктивніше і надійніше, до того ж, вони істотно безпечніше, що грає роль на великих підприємствах.

3 У пошуках клепального молотка — на що звернути увагу? ↑

Відео по теміВідео про енергозбереження клещиКликните на Play для перегляду

На відміну від багатьох інструментів подібного типу, клепають молотки мають середні швидкості ударів — від 1500 до 3000 уд/хв. Витрата повітря — від 300 до 500 л л за хвилину, при середньому тиску в 5 бар. Відповідно, компресор для такого інструменту повинен бути досить потужним.

Існують досить компактні пістолетні моделі клепальних молотків, якими зручно працювати з невеликими заклепками зі сталі та алюмінію 4-6 мм в діаметрі. Маса таких інструментів — в межах 3 кг. Клепають інструменти, призначені для расклепки сталевих і алюмінієвих заклепок діаметром 20 мм і більше, мають схожу на відбійний молоток форму і важать в два рази більше компактних моделей, при цьому витрата повітря, його тиск і кількість ударів ідентичні компактним моделям.

При покупці таких інструментів слід звертати увагу на ударну силу, якою володіє та чи інша модель. Середній показник для пневматичних молотків — від 5 до 10 Дж, для електричних він на порядок менше. При великих обсягах роботи важливо купувати інструменти з хорошою віброзахисту — сучасні технології дозволяють інструментів поглинати до 75 % вібрації, що істотно позначається на продуктивності праці і здоров’я операторів, адже сильна вібрація здатна викликати так звану вібраційну хворобу, від якої німіють руки.

4 Пневматичні заклепочникі — для витяжних заклепок! ↑

Відео по теміВідео про клепальні молотокКликните на Play для перегляду

Маючи на підприємстві встановлену магістраль для стисненого повітря або компресор, ви зможете перейти на роботу з пневматичними і пневмогідравлічними витяжними заклепочниками, які працюють з сучасним кріпленням. Рух штока можливо завдяки пневмогидравлическому приводу, поршнем якого є сам шток. Інструмент перетворює низький тиск в пневмомережі більш високий тиск масла, завдяки чому і можливі тягові зусилля штока.

Процес роботи досить простий — стиснене повітря виштовхує поршень, який взаємодіє з поршнем гідравлічним. Гідравліка із зусиллям в 15-20 разів більше впливає на шток інструменту, який тягне стрижень заклепки, охоплений затискачами, до тих пір, поки стрижень не відірветься. Стрижень, який відслужив своє, переміщається в контейнер для відходів, який потім чиститься оператором. Інструменти для різьбових заклепок обладнані також пневмодвигуни, який дозволяє вкручувати і викручувати кріплення.

Промислові моделі розраховані на постійну, безперервну експлуатацію — їх ресурс розрахований на 1 млн і більше циклів, до них пред’являються підвищені вимоги до комфортної експлуатації та обслуговування інструменту. Такі ж вимоги пред’являються і до професійних інструментів, однак їх ресурс розрахований на більш щадні умови використання час від часу в рамках певних об’єктів чи проектів — вони розраховані на 300-500 тисяч циклів.

Вартість перших і других досить висока і виправдовує себе лише при великих обсягах, для домашнього використання згодяться дешеві одноразові моделі, в тому числі і від ручної тяги. Такі інструменти абсолютно не шкода викидати в разі їх поломки — набагато простіше і швидше піти і купити новий, адже навіть покупка декількох таких моделей буде економніше, ніж купівля дорого заклепочника.