Дверний отвір аркою в квартирі — на фото прямокутні, напівкруглі види

Чим обмежується інтер’єр і оздоблення у нашому житловому приміщенні? Це здасться смішним, але виключно власною винахідливістю і фантазією упереміш, природно, з фінансовим становищем. Багато хто чомусь вважають, що самостійно можна виконувати виключно прості роботи, які не зажадають занадто великої праці. А насправді своє житло можна оформляти самим незвичайним способом. І тут треба виходити з головного правила: комфорт для себе і своїх близьких.

Арка з МДФ

Як можна оформити отвір

Дверний проріз або просто занадто довгий коридор — це відмінне місце, щоб там встановити арку. З фото арок в квартирі можна зробити логічний висновок: фантазія може втілюватися в самих різних проявах. Давайте знайомитися з ними, розглядати ці фото приклади, розбирати арки по частинах, щоб розуміти як, а головне, з чого можна зробити той чи інший варіант.

Арка з гіпсокартону

Дверний отвір аркою можна оформити, використовуючи декілька видів матеріалу. У кожного є свої особливості, розглянемо різні варіанти.

Прямокутні арки

Прямокутна готова арка в дверний проріз продається в спеціалізованих магазинах поряд з різноманітними дверима. Вона досить просто встановлюється, практично не вимагає особливих навичок, а виглядає досить непогано. Мало того, така арка може бути прямокутною, як повністю, утворюючи таким чином портал, так і частково. Виключно з боку верхнього склепіння коробки.

Дверний отвір аркою, таким чином, вийде недорогим і досить органичним в сучасному ремонті. Безумовно, у таких композиціях не знайдеться витончених переходів, оформлень або елементів. Зате виглядати отвір буде більш доглянутим і охайним.

Прямокутні арки для дверних прорізів можуть бути виготовлені під замовлення. Наприклад, на фабриці, де виготовляють двері. В цьому випадку достатньо зробити обмір, а потім замовити, вибравши необхідний матеріал. Такі арки також бувають прямокутними, досить просто монтуються. Але головне, в залежності від бюджету, можуть мати найрізноманітніший дизайн і вписуватися в будь-яке приміщення. До того ж у натурального дерева є ряд переваг.

МДФ

Також прямокутні арки бувають з МДФ. І в цьому випадку вони можуть бути саморобні або замовлені. У першому випадку беруться панелі різноманітних кольорів або спеціальні оброблені матеріали. Взагалі, МДФ — це деревний продукт, який робиться з відходів пиломатеріалів. І, природно, він буде більш натуральним, ніж ПВХ. При цьому МДФ ламінується, покривається спеціальним декоративним шаром, який зраджує необхідні зовнішні якості.

ПВХ

І куди без пластику? Треба сказати, що прямокутні арки для отворів з ПВХ — це дуже поширене явище. Їх дуже просто встановлювати, навіть робити самостійно. До того ж матеріал легко піддається обробці, є досить еластичним, що дозволяє красиво оформляти склепіння, навіть роблячи невеликий півколо з цілісної дошки. Але найчастіше використовуються панелі по вертикалі, з них збирається спеціальна порожниста конструкція, яка у результаті стає прекрасною аркою. Такі фото арок в квартирі показують органічність конструкції, разом з тим її відносно невисоку вартість і простоту збірки.

Гіпсокартон

Гіпсокартон — це універсальний матеріал, який в тому числі чудово підійде і для прямокутних арок. З його допомогою можна зробити будь-яку конструкцію, а головне, оригінально прикрасити її. Простий приклад — прямокутні колони по боках арки. Це оригінальне і красиве рішення, яке втілюється за допомогою гіпсокартону досить просто. Мало того, правильний підхід дозволить зробити потаємний зручний шафка в отворі або ж акуратні полички для горщиків з квітами.

Гіпсокартон — матеріал дуже гнучкий. Він відмінно піддається різанню, легко кріпиться. Єдиний нюанс, який може зустрітися, — це слабка стійкість до сильного тиску, особливо при монтажі. Гіпсокартон може просто зламатися або від сильного затягування болтів частково тріснути.

Арки пройоми з гіпсокартону дуже органічні. Вони виглядають як добре забитий отвір без якого-небудь додаткового матеріалу. До того ж гіпсокартон також можна декорувати. Все залежить від бажаного ефекту. Наприклад, можна обклеїти такими ж шпалерами, як і більша частина стіни, окремо можна декорувати самоклеющейся плівкою.

Напівкруглі

Цей вид арок можна назвати класичним. Напівкруглі арки для отворів можна зустріти набагато частіше. Напівкруглий звід також може бути зроблений з різних матеріалів, вибудовуючи певну конструкцію, так і з розчином, грубо кажучи, стягуванням. Для цього знадобиться небагато: сама суміш і фінішний розчин (штукатурка, шпаклівка).

Для цього просто робиться густий розчин, який замазує кути в отворі, чим створюється напівкругла арка, без якої-небудь обробки. До речі, це досить оригінальний і красивий спосіб оформлення. Наприклад, якщо інтер’єр в стилі мінімалізм, то помпезне оформлення арок з колонами та ліпниною абсолютно не впишеться в інтер’єр, а ось арка без надмірностей буде вельми до речі.

Напівкруглі арки з МДФ або ПВХ — цілком не рідкісне явище. Причому досить часто у продажу є лише напівкруглий формат арки.

Особливо можна виділити напівкруглі арки пройоми з гіпсокартону. А все тому, що цей матеріал дозволить втілити в життя будь-які фантазії, причому зробити це, використовуючи виключно натуральні матеріали. Мало того, за допомогою гіпсокартону можна додавати різні елементи. До того ж на такому прикладі органічно виглядає ліплення.