Бур для перфоратора — вибираємо інструмент + Відео

Сумніватися в перевагах перфораторів при облаштуванні ніш, отворів і отворів в цегляних і бетонних конструкціях не доводиться. А ось якість і швидкість робіт багато в чому залежать від того, який бур для перфоратора встановлений в патроні.

Зміст

  1. Набір буров для перфоратора — в чому відмінність від свердла?
  2. Бур по бетону для перфоратора — вирішуємо непрості завдання
  3. Бури для перфоратора — популярні розміри
  4. Тонкощі роботи з буром

1 Набір буров для перфоратора — в чому відмінність від свердла? ↑

Відео по теміВідео огляд бурів для перфоратора Клікніть на Play для перегляду

Перфоратор вже давно став улюбленим інструментом у тих випадках, коли потрібно поєднати довбання з процесом висвердлювання отвору. Істотною відмінністю перфоратора від дриля є наявність замку-патрона, в якому закріплюються змінні насадки — різноманітні наконечники у вигляді буров, доліт і лопаток. Тільки на перший погляд використовуваний в перфораторах бур нічим особливим не відрізняється від звичайного победитового свердла, використовуваного при роботах з ударним дрилем. Але відмінності є, і вони суттєві.

Хвостовик свердла гладкий, тоді як ця частина у бура має складну форму. Борозенки, закручені по спіралі на сверлах, досить гострі для того, щоб врізатися в матеріал, але ці ж борозенки у бурів призначені для виведення крихти і пилу, що утворюється при роботі інструментом. У деяких виробів для перфоратора подвійні або навіть потрійні спіралі. Спільним у цьому випадку є хіба що побідитовий наконечник, завдяки якому можливо довбання і свердління твердих матеріалів, таких як бетон.

У трехрежимных моделях перфораторів існує функція роботи в якості звичайної дрилі. Це дає можливість використовувати з цим інструментом і звичайні свердла для дерева або металу. Для цього потрібен особливий перехідник, який часто йде в комплекті з перфоратором. І навпаки, бур можна встановити в дриль з ударним механізмом, проте високої ефективності і продуктивності ви не досягнете. Більш того, цей елемент може заклинити в патроні, і вам доведеться провозитися з ремонтом дрилі.

2 Бур по бетону для перфоратора — вирішуємо непрості завдання ↑

Відео по теміВідео про бурів по бетону для перфоратораКликните на Play для перегляду

Непрості завдання, які виконує перфоратор, не могли залишитися без конструктивних поліпшень. Так, існує кілька типів швидкорозжимних патронів, розрахованих на різну форму хвостовика насадки і, відповідно, різні навантаження. Найбільш ходовими є два типи: Plus і Max. При цьому для всіх використовується єдиний стандарт SDS — можливість закріплювати насадку одним рухом руки. Але чистий SDS зустрічається рідко, як і проміжний варіант SDS-top. У будь-якому випадку, визначитися з потрібним типом насадок вам допоможе інструкція до перфоратора — в ній чітко вказано, який з них підходить до конкретно обраної моделі.

Цей чинник, до речі, грає величезну роль при виборі самого перфоратора, адже купивши інструмент з рідкісним типом картриджів, ви будете «прив’язані» до спеціалізованого магазину, що продає таку техніку, що ніяк не може бути зручним. Набір буров для перфоратора для кожного класу перфораторів свій. Нагадаємо, що всі моделі прийнято поділяти на легкі, середні і важкі. Останні є справжніми відбійними молотками, і насадки для них відповідні. Для перфораторів легкого і середнього класів призначені бури з хвостовиком plus, тоді як хвостовики типу max притаманні насадкам для важкого класу.

Виробники, прагнучи догодити споживачам, випускають різні перехідники, які дозволяють без праці встановлювати бури одного класу в патрон іншого, однак робити це не рекомендується, оскільки кожна модель перфоратора розрахована на насадки певної ваги і розміру. Якщо важкі перфоратори від менших расходников не постраждають, то легкі і середні набагато швидше вийдуть з ладу, а ремонт перфоратора обійдеться куди дорожче.

3 Бури для перфоратора — популярні розміри ↑

Відео по теміВідео про найпопулярніших бурів для перфоратора Клікніть на Play для перегляду

Найбільшою популярністю користуються бури, які за своєю конструкцією нагадують свердло. Ріжуча спіральна частина, як і в свердла, автоматично виводить з отвору зруйновані частинки матеріалу. Придивившись ближче, ви помітите, що сама ріжуча кромка виконується з твердосплавних матеріалів і має заокруглену форму, завдяки чому насадка витримує ударні навантаження. При виборі насадки для професійної роботи найкращим варіантом є сучасні інструменти з центруючим шипом і самозаточуються формами ріжучих граней.

Бури не підлягають заточуванні, вирівнювання або ремонту, в ході роботи їх не миють і не охолоджують — це матеріали, які не призначені для дбайливого зберігання.

Саме тому найбільш ходові розміри, наприклад, бур для перфоратора 6 мм, продаються упаковками мінімум по десять штук. Так його і купують, затіваючи ремонтні або будівельні роботи. Вибираючи бури, зверніть увагу на спіраль — чим вона більш закручена, тим краще відведення відпрацьованого матеріалу, тим краще і швидше відбувається засвердлювання, однак міцність набагато вище в менш закрученої спіралі. Цінова політика свідчить про якість бура — чим якісніше виріб, тим дорожче він буде коштувати, відповідно і прослужить набагато довше. В насадках SDS-плюс діаметр хвостовика не перевищує 10 мм, тоді як діаметр самого бура може коливатися від 4 до 26 мм. Довжина виробів при цьому від 100 мм до 100 см, при цьому враховується загальна довжина разом з хвостовиком.

Насадки для важкого типу перфораторів в хвостовику досягають в діаметрі 18 мм, тоді як діаметр самого свердла може бути від 20 мм до 80 мм Спіраль на таких насадках влаштована так, щоб не тільки виводити шлаки, але і охолоджувати поверхню, з якою вона стикається. Такі насадки використовують як проломных, з їх допомогою можна легко зруйнувати стіну в місці дверного отвору. Існують і насадки-коронки, які використовуються для пробивання отворів під розетки і вимикачі, і навіть цілі системи, призначені для найскладніших випадків, наприклад, для довбання армованих стін великої товщини. Купуючи насадки для постійних робіт, має сенс запастися інструментами різної довжини і діаметра, при цьому враховуючи клас вашого перфоратора.

4 Тонкощі роботи з буром ↑

Відео по теміВідео про тонкощі роботи буром для перфоратора Клікніть на Play для перегляду

Якісний бур — набагато більш вигідна покупка, адже найчастіше виробники виробів, які навіть не маркуються, не витримують розміри виїмок і пазів, тоді як у дорогих фірмових інструментів усі зістиковується ідеально. Погану славу заробили собі китайські і російські вироби, тоді як європейські і японські фірми створюють ідеальні за параметрами інструменти. До речі, офіційних виробників таких виробів налічується не так вже й багато — до 20 заводів, хоча на прилавках представлено набагато більше різних інструментів.

Можете здогадатися, якої вони якості. Люфти між насадками і патроном позначаються на довговічності патрона, а пошкоджений патрон призведе до швидкого зношування насадок і навіть поломки самого перфоратора. Встановлюючи насадку патрон, її хвостовик необхідно змастити тонким шаром масла. При роботах довгими насадками вкрай не рекомендується зміщуватися щодо їх осі, оскільки це збільшує навантаження на інструмент і здатне привести до поломки насадок.

Також не слід працювати виробами, не призначеними для даного виду робіт, наприклад, висвердлювати отвори в бетоні, укріпленому арматурою. Щоб уникнути перегріву, раз в десять-п’ятнадцять секунд рекомендується виймати бур з отвору на такий же відрізок часу. При роботах дотримуйтеся швидкостей обертання, які рекомендуються виробниками буров.