Арка в несучій стіні: як зробити з гіпсокартону своїми руками — фото та відео інструкція

Коли не стикаєшся з ремонтом, здається все так просто і зрозуміло. Ось тут прибрав частина стіни, тут її відновив. Благо будівельні супермаркети і ринки часто-густо забиті недорогими будівельними матеріалами. Однак коли починаєш впритул наближатися до виконання задуманого, ставати не по собі за тих нюансів, які, виявляється, не були передбачені, але без яких отримати якісну, красиву, а головне, безпечну конструкцію просто неможливо.

Робимо арку в несучій стіні

Стіни

У кожному будинку стіни — це перекриття служать для розділення кімнат. Найчастіше, особливо у панельних будинках, використовуються спеціальні бетонні плити перекриття, які встановлюються у внутрішні частини будинку. Але тут є одне велике «але». Не завжди хороший якісний матеріал для стін, ті ж плити перекриття, дає ідеально рівний результат. Іноді доводиться доповнювати, вирівнювати, робити, створюючи додаткові труднощі. А якщо стіни несучі? Для початку, мабуть, варто подивитися, що таке несучі стіни, яку функцію вони виконують і чому всі так бояться потрапити на несучу стіну.

Процес розпилу

Так називаються стіни, які пов’язані не тільки з стелею і підлогою. Несуча стіна — це невеликий разветвитесь, від якого в індивідуальному порядку виходять інші стіни. Причому іноді несуча пов’язана з сусідами, що ще більш незручно для перепланування. Природно, багато хто зараз не дивляться на існування норм навіть в будівництві, проте це не означає, що ваш будинок легко впишеться в віяння моди інтер’єру. Але повернемося до несучих стін і визначимося, невже їх не можна руйнувати?

Треба сказати, що в кожній квартирі, в залежності від комплектації, — 2-3 несучих стіни. Для того, щоб приступати до робіт з перепланування, слід поспілкуватися з фахівцями і дізнатися реальну технічну можливість використання несучої стіни.

 

Іноді вона може бути розташована настільки дивно і безглуздо, що ніяк не можна від неї позбутися, хіба що зробити в ній арку. А ви уявіть собі арку в стіні спальні? Відразу варто відзначити, кому краще всього робити арку в спальні. Це можуть бути молодята без дітей, а також літні люди або дружні великі семи. До речі, ще трохи захист арок. Арка може бути ідеальним варіантом в бажанні розширити простір, якщо немає можливості повністю видалити стіну.

Отже, давайте дивитися на фото і вирішувати, як можна зробити арку в несучій стіні, а саме, в спальні своїми руками. Що для цього треба? Спочатку робиться спеціальний портал в стіні. Для того щоб все було правильно, необхідно залишати певний відсоток стіни незайманою, щоб він не заважав стійкості всієї конструкції. Це дуже важливо, тому, замислюючись про арці, ще варто подумати про її правильній установці.

Краще всього, щоб прохід був досить широким. Залишався з певною часткою матеріалу перекриття. Робити отвір найкраще спеціальної ударним дрилем, перфоратором. Можна, звичайно, і своїми руками за допомогою молотка і зубила, але швидкість ремонту від цього явно постраждає.

Матеріал

Після того, як основний прохід в спальні буде зроблено, можна перейти до організації арки. Як вже згадувалося, для арок беруться абсолютно різні матеріали. Але один з важливих моментів продавця — саме в потрібній кількості. Тепер подивимося на матеріал обробки.

Але, головне, згадаємо чудовий матеріал — гіпсокартон. Арка для спальні з гіпсокартону — це ж чудовий спосіб прибрати дефекти, зробити кімнату чистіше і світліше.

Отже, дивимося на фото, арка в стіні з гіпсокартону — це природна, чудова методика створення арки.

Гіпсокартон має ряд властивостей. Одним серед багатьох є те, що матеріал досить гнучкий до монтажу. Наприклад, при його різанні практично виключена ломка, особливо якщо мова йде про підвищеної вологості.

Інструкція до роботи

Отже, арка з гіпсокартону своїми руками, що для неї треба і як зробити? Насправді, все набагато простіше і менш страшно, ніж здається на перший погляд. Для початку необхідно визначитися з матеріалом несучої стіни, тому що потрібно буде робити в ній отвір. Якщо це цегла, що буває вкрай рідко, тоді достатньо буде зняти штукатурку і розібрати частково стіну. Решту, значну частину цегли добре закрити цементним розчином, після чого вже займатися гіпсокартоном.

Краще всього, безумовно, переглянути відео та фото з основними рекомендаціями. Але якщо не впевнені у стійкості несучої стіни, її матеріалах і призначення, краще всього скористатися послугами професіонала. Адже основне навантаження доводиться на цю стіну, тому вкрай важливо зробити правильний розрахунок арки.

Після того, як проріз готовий, можна приступати до конструкції. Для цього по її контурах ставиться спеціальна решетування з металевого або дерев’яного профілю, до якого кріпляться листи гіпсокартону.

Далі матеріал декорується. Його можна зашпаклювати, зачистити наждачним папером, прогрунтувати і пофарбувати — конструкція готова.